Libelle Temizlik Robotlarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Toz almadan vakumlamaya, koltuk yıkamadan, halı yıkamaya kadar pek çok farklı fonksiyonu bulunan Libelle temizlik robotu için cihaz temizliği de önem taşıdığından, Libelle temizlik robotlarının bakımı nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Her kullanım için yüksek teknoloji ürünü özel bir aparatı bulunan Libelle temizlik robotunun bakım ve temizliğini düzenli olarak yapmanız hem uzun süreli performansını koruyabilmesi hem de daha iyi temizlik açısından gereklidir. Libelle temizlik robotu bakımını yapmanız, cihazda birikecek toz ve kirin performans kaybına yol açmasını önleyebileceği gibi kullanım ömrünün de uzun olmasını sağlar. Libelle temizlik robotlarının bakımı nasıl yapılır rehberine göre cihazınızda en iyi bakımı yapmak için;

Ana gövde içerisindeki su tankını düzenli olarak iyice yıkayın. Ayrıca her kullanım sonrasında su tankını boşaltmaya dikkat edin. Aksi halde tank içerisinde yosunlanma ve mikrop oluşumu gibi riskler meydana gelebilir.

Temizlik robotunun ‘lamelli separatörü’ parçasını mümkün olduğunca her kullanımdan sonra iyice temizleyin. Temizlik robotunuzun paket aksamında bulunan ‘somun sökme aparatı’ ile sökerek, yerinden çıkartın. Akan su altında bir fırça altında iyice yıkadıktan sonra yine sökme aparatı ile yerine iyice oturtarak, takın.

Libelle temizlik robotunun yüksek teknolojisinin avantajlarından birisi olan ‘Hava Nötralizatör Hepa Filtre’ parçasını da mümkün olduğunda her kullanımdan sonra temizlemelisiniz. Cihazda suyla tutulamayacak partiküllerin dahi tutulmasını sağlayan bu özel filtreyi temizlemek için cihazınızın arka kısmında yer alan kapağı açmalısınız. Kapak altında göreceğiniz ‘Hepa Filtre’ parçasını üst kısmındaki mandal yardımıyla yerinden çıkartın. Ardından akan su altında ürün paketinde gelen özel fırça yardımıyla iki tarafını da iyice yıkamalısınız. İhtiyaç duyulması halinde kendi üzerindeki kapağı da çıkartarak, fırçayla yıkayabilirsiniz. Ancak bu durumda mutlaka filtrenin yönüne dikkat ederek, yönünde fırçalamaya dikkat etmelisiniz.

Adımlarını izlemelisiniz. Libelle temizlik robotlarının bakımı nasıl yapılır rehberiyle cihazınızı her kullanımda en yüksek performansta, uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Servis Çağır
Profilo Servis Kombiteknisyeni.org Beyazesyateknisyeni.com Bosch Servis Altus Servis Arıza Çözüm Kombi Çözüm Klima Çözüm