Libelle Temizlik Robotu Bakımı

Libelle temizlik robotunun bakımı düzenli bir şekilde yapılarak, cihazın kullanım ömrü önemli ölçüde arttırılabilir. Aynı zamanda bu uygulama cihazdan daha iyi bir şekilde yararlanmayı sağlayacaktır. Bu adımdan sonra temizlikleri biraz daha verimli bir hale getirmeniz söz konusu olur.

Toz Torbası ve Hazne Kontrolü
Temizlik robotunun emiş gücünde azalmalar meydana geldiğinde bunun nedeni büyük olarak tıkanıklık olarak gösterilir. Bu tıkanıklık aynı zamanda cihazın eskiye nazaran daha kolay şekilde ısınmasına sebep olacaktır. Bu nedenle düzenli bir şekilde cihazın toz torbasının kontrolünün yapılması makineden daha iyi bir verim alınmasına neden olur.

Filtre Kontrolü
Cihazının bakımının yapılması sırasında filtrelerinde atlanmaması gerekir. Bu filtreler yıkanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede istediğiniz zaman filtreleri yıkayabilir, kurutarak tekrar kullanabilirsiniz. Ancak kurutmadan kullanmamanız önerilir. Zira bu durumda koku ve arıza gibi sıkıntıların ortaya çıkması kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Fırça Temizliği
Libelle temizlik robotu bakımı yapmanın son adımı ise fırçada temizliği sağlamaktır. Fırça kısmında zamanla tüyler, kıllar ve toz yumakları birikinti haline gelebilir. Durumun bu şekilde olması ise emiş gücünde büyük bir kayba neden olacaktır. Fırça temizliğini yapabilmek için fırçanın ucunda birikmiş olan tüyleri temizledikten sonra, fırçanın tozlardan arındırılması sağlanmalıdır. Daha iyi bir sonuç alabilmek için fırçanın su ve bez yardımı ile dezenfekte edilmesi doğru bir karar olacaktır.

Servis Çağır
Profilo Servis Kombiteknisyeni.org Beyazesyateknisyeni.com Bosch Servis Altus Servis Arıza Çözüm Kombi Çözüm Klima Çözüm