Libelle Temizlik Robotu Filtre Temizleme

Libelle temizlik robotunun bakımı konusunda önemli adımlardan biride filtre temizliğidir. Kullanıcılar tarafından düzenli bir şekilde yapılması gereken filtre temizliği son derece kısa bir süre içinde yapılabilir. Aşağıdaki adımlara uyulduğu takdirde cihaz temizliğinin en önemli adımlarından biri olan filtre temizliği rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Filtredeki Tozu Temizleyin
Filtre tozu temizlediğiniz sırada, filtrede bulunan aşırı toz solunan havaya karışabilir. Bu nedenle temizliğin daha sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için açık havada filtre temizliğine başlanması gerekir. Hafif bir şekilde filtreye vurarak tozun çoğunun dökülmesini sağlayın. Ardından yumuşak bir fırça yardımı ile filtredeki fazla tozu temizleyin.

Filtreyi Temizleyin
Etkili bir filtre temizliği yapmak için filtreyi lavabo altında yıkamanız iyi olacaktır. Kısa bir süre boyunca filtrenin yıkanmasını sağlamak tozlardan büyük ölçüde arındırılmasına neden olur. Bu adımdan sonra son adıma geçerek temizliğin bitmesini sağlayabilirsiniz.

Filtreyi Kurutun
Libelle temizlik robotu filtre temizleme işleminin sonrasında filtreyi kurutmak önemli bir konudur. Eğer filtrenin kurumasını beklemeden cihaza yeniden takarsanız, koku gibi rahatsız edici durumların ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle filtrenin bir süre boyunca kurumasını bekleyerek işlemi tamamlayın. Filtrenin kuruduğundan tam olarak emin olmadan filtreyi cihaza yeniden yerleştirmemeniz gerekir. Öte yandan temizlik robotunun bakım ve temizlik işlemleri için aklınıza takılan soruları da Libelle servis adresinden yardım alarak çözebilirsiniz.

Profilo Servis Kombiteknisyeni.org Beyazesyateknisyeni.com Bosch Servis Altus Servis Arıza Çözüm Kombi Çözüm Klima Çözüm